Mama alergika gotuje *

15 grudnia. Mama Teosomka zaczyna myśleć o świątecznym menu. Teoś ma już 3 lata i z tegorocznej gwiazdki już na pewno coś zapamięta. Trzeba więc dbać o tradycję , wszędzie musi pachnieć świętami. Mama Teosomka postanawia przygotować dla niego 12 tradycyjnych bezglutenowo-bezmlecznych potraw.

16 grudnia. Dreszcze, zimne poty, bezsenność. Mama Teosomka przypomniała sobie, że choć potrafi i lubi robić wiele rzeczy (nawet prasować!) nie ma wśród nich gotowania :O

17, 18… 20 grudnia. Mama Teosomka pogrąża się w niemocy.

21 grudnia. Po konsultacji z babcią Anką i kilku rozmowach z Panią Dominiką, która gotuje dla Teosia w przedszkolu Koci Łapci mama Teosomka odzyskuje wiarę w święta i przystępuje do działania. Przygotowuje listę zakupów i listę potraw, może nie będzie ich aż 12 ale więcej niż kilka: pachnących świętami, tradycyjnych i zdrowych.

22-23 grudnia. Wielkie gotowanie. Mama Teosomka przygotowuje makiełki z mandarynką, śledziki z morelami, trufle jaglane w śnieżnej posypce, barszczyk, sajgonki z kapustką postną, pasztet z soczewicy, ciasteczka orzechowe, zapiekane ryby, sałatkę z tuńczykiem….

24 grudnia. Wszystko się udało! No może z małymi wpadkami, bo słoik do wekowania barszczu pękł i rozlał zupę na pół kuchni (na szczęście udało się ocalić małe co nieco), a w trakcie sprzątania powodzi przypaliła się kasza jaglana (na szczęście już na koniec gotowania)
Mama Teosomka pęka z dumy i z bólu kręgosłupa, i z podziwu dla swojej mamy i teściowej, które bez narzekania przygotowują wigilię dla całej rodziny i nic przy tym nie narzekają.

Barszcz i sajgonki już wypróbowane, reszta czeka na pierwszą gwiazdkę.

* Tytuł posta zaciągnięty od prawdziwie i pysznie gotującej mamy: http://www.mamaalergikagotuje.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>